jaroslav.cabalka@3dfitness.cz +420 607 228 988

KONDIČNÍ A POSILOVACÍ LEKCE

Kruhový trénink

Takzvaný kruháč je intervalové cvičení s vysokou intenzitou. Na 10-15 stanovištích uspořádaných původně do kruhu se procvičí celé tělo. Stanoviště se střídají zhruba po 30ti vteřinách s 10-15 vteřinovou pauzou. Za jeden trénink se „kruháč“ projede většinou 3x-4x. Cviky za sebou navazují taky aby se střídaly tělesné partie. Kondiční kruháč je král v hubnutí. Vysoká intenzita a zapojení celého těla zaručí, že se nepřestaneš potit. Zapojí se nohy, ruce, záda, břicho, core i ruce. Rozvíjí se dynamika, výbušnost a s vysokou intenzitou související kondice.

Pump Fx

„Nakládačka“ trochu jinak. Pump fx je skupinové kondiční cvičení kombinující aerobní činnost se silovou. Zapojují se všechny svalové partie netradiční zábavnou formou. Cvičí se skupinově s motivující hudbou a nakládací činkou. Každý trénink je možné si nastavit zátěž činky tedy i intenzitu tréninku a tím se posouvat a motivovat do dalších lekcí. Choreografie lekcí jsou pohybově jednoduché a lektor má čas kontrolovat správné provádění cviků. Setkáte se s mnoha cviky z klasické posilovny jako jsou dřepy, výpady, tlaky a zdvihy.

TRX

Závěsný trojrozměrný systém složený z nastavitelných popruhů s madly na ruce i nohy připevněnými ke konstrukci. Cvičení zapojující celé tělo, tak aby fungovalo jako koordinovaný systém. Za nás nejlepší posilovací věcička na CORE (dnes tolik propíraný střed těla). Spojuje pohyb, pružnost, koordinaci a sílu. Veškeré cvičení probíhá pouze s vlastní váhou, nastavení intenzity je však velmi variabilní pomocí nastavitelných popruhů. Lekce probíhá pod vedením zkušených lektorů, kteří dohlédnou na správné provedení každého cviku a pomohou s vhodnou intenzitou pro začátečníky v tomto odvětví fitness.

Power step

Velmi intenzivní aerobní forma skupinového cvičení se zkušeným lektorem vhodná pro všechny věkové kategorie. Díky stepu (malému schůdku) se při cvičení překonává výškový rozdíl, což vede k většímu zapojení dolní poloviny těla. Power stepem se formuje celá postava, více je však zaměřen na stehna a hýždě. Choreografie je u Power stepu jednoduchá a snadno zapamatovatelná. Cvičí se spíše na pomalejší hudbu. Výdej energie je však mnohdy větší než u běhu a to se znatelně menší zátěží kyčelních a kolenních kloubů.

Body form

Jedná se o lekci kondičního charakteru, která začíná krátkou dynamickou rozcvičkou pro rozehřátí organismu, následuje samotné cvičení a na konec nechybí strečink pro uvolnění celého těla. Lekce jsou vhodné pro všechny klienty bez rozdílu věku, pohlaví, kondice či zkušeností. Cvičení je komplexní, takže zaměstnáte jak typicky problematické partie (břicho, stehna, hýždě), tak i často opomíjené svalové skupiny zad, rukou, a ramen. Cvičí se jak s vlastní vahou, tak vyzkoušíte i velké množství náčiní. Pestrost a variabilita zajištěna.

Cvičení pro muže

Ideální kombinace posilovacího a dynamického tréninku speciálně sestavena s ohledem na nároky mužů pod vedením zkušených lektorů. Při cvičení se klade důraz na posílení celého těla zejména pomocí vlastní váhy což pomáhá rozvíjet koordinaci pohybů a stabilitu. Správné technické provedení cviků vede k tělesné harmonii a maximální funkčností všech svalových skupin. Výsledkem pravidelných lekcí bude zmírnění bolesti zad, zpevnění těla a díky udržování se v aerobním pásmu také efektivní spalování tuků. Pravidelné lekce tohoto cvičení jsou pomocníkem pro muže, toužící po lepší fyzické kondici a přiměřeném množství svalové hmoty.